Tato aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů obsahuje účinné substance, jež ovlivňují povrch kůže nebo se odpařováním v lázni přes plíce dostávají do krve. •harmonizuje jednotlivé orgány a podporuje tak celkovou regeneraci těla •působí na tělo detoxikačně, rozproudí krevní oběh, zmobilizuje imunitní systém a napomáhá při okysličení buněk (působí jako antioxidanty) •éterické oleje bezprostředně ovlivňují látkovou výměnu i centrální nervovou soustavu
bioinformační humátová koupel
Aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů. Obsahuje účinné substance, jež ovlivňují povrch kůže a přes plíce se dostávají do krve. Harmonizují jednotlivé orgány, a podporují tak celkovou regeneraci těla. Pomáhají u chronických i ponámahových bolestí kloubů, svalů a páteře. Tyto účinky jsou umocněny éterickými oleji, které podporují lepší prokrvení pokožky a kloubů, čímž dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání.
Koupel působí na tělo detoxikačně, rozproudí krevní oběh, zmobilizuje imunitní systém a napomáhá při okysličení buněk (působí jako antioxidant). Éterické oleje ovlivňují bezprostředně látkovou výměnu i centrální nervovou soustavu.
Humát draselný, ricinový olej, éterické silice (vavřínová, tújová, litseová, kafrová, jalovcová, grepová, benzoeová).
je bioinformační aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek, ricinového oleje a vybranou směsí éterických olejů. Koupel je nepěnivá a vysoce koncentrovaná – 110 ml Balneolu odpovídá 400 ml jiné běžné koupele.
Balneol obsahuje výtažky z grapefruitu, túje, ja lovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Harmonizuje dráhy močového měchýře, ledvin, sle ziny, tří zářičů, jinovou pojivovou, tlustého střeva, spojnici tenkého střeva a další. Tím pozitivně ovlivňuje problémy vztahující se k těmto meridiánům.
Každý již určitě slyšel o rašelinných lázních a o blahodárných účincích rašelinných koupelí. V rašelině je obsažena řada různých tělu prospěšných látek, ale co je v rašelině tou hlavní látkou, která jí dělá tak účinnou, to už ví málokdo. Onou zázračnou látkou obsaženou též v Balneolu, jsou humáty. Mají velmi složitou molekulární strukturu a vznikaly pozvolným rozpadem organické hmoty za přístupu kyslíku. V přírodě se huminové látky vyskytují v rašelině, v různých bahnech, v černozemi a nejvíce v hnědémuhlí. V třetihorních pralesích a močálech tak vznikla ta nejúžasnější přírodní látka, kterou dnes můžeme využívat pro zdraví člověka.
Záhada černých jezírek
V oblastech, kde mladé hnědouhelné sloje vystupují až na povrch, jsou místním lidem známa tzv. černá jezírka. Tam si odpradávna chodili svlažovat své bolavé nohy.
Zázračné účinky těchto jezírek ale moderní věda rozluštila. Výzkumem bylo zjištěno a prokázáno, že voda v nich obsahuje huminové látky, které se tam vyloučily z hnědé ho uhlí. Tato voda s humáty má velmi dobrý vliv na tlumení růstu plísní.
Koupel, a co víc?
Na lidský organismus působí bioinformační koupel Balneol v několika úrovních současně. Účinné látky ovlivňují přímo povrch kůže nebo se přes plíce dostávají do krve. Bioinformace v Balneolu obsažené zároveň harmonizují jednotlivé orgány přes dokonalý systém reflexních zón a energetických drah.
Ricinový olej zanechává po koupeli na pokožce ochranný film. Během lázně dochází k výměně prvků mezi tělem a koupelí. Odpadní nasycené prvky putují z těla ven a nenasycené naopak vnikají do těla. V Balneolu je obsažen především draslík a více než 30 dalších prvků. Aby tato výměna proběhla, měla by mít krev převahu alkalických látek. Koupel je nejúčinnější ráno nebo večer, protože v tuto dobu je hladina alkalických látek v těle nejvyšší.
Malý test:
Namočíme-li lakmusový papírek po koupeli do moči a ten mírně zčervená, byla koupel provedena správně.
Vzhledem k tomu, že Balneol obsahuje éterické oleje z rostlin, umožňuje současně s balneoterapií využít i účinky aromaterapie. Éterické oleje se v teplé vodě odpařují, působí baktericidně a usnadňují dýchání. Přes plíce se snadno dostávají do krevního oběhu, rychle zklidňují psychiku a navozují uvolnění svalstva.
Koupel s humáty a éterickými oleji působí na tělo detoxikačně, rozproudí krevní oběh a zmobilizuje imunitní systém. Éterické oleje ovlivňují bezprostředně výměnu látkovou i centrální nervovou soustavu. Pokožku příjemně zchladí a osvěží. Aromatická lázeň dodá unavenému tělu energii a životní svěžest.
Udělejte si malé domácí lázně!
Jak si koupel připravit a jak se koupat?
Běžná koupel ve vaně je vhodná pro zdravého člověka. Tělo by mělo být ponořeno až po krk a voda by neměla být příliš horká. Všeobecně se doporučuje teplota mezi 32° až 36° stupni Celsia. Koupel nemá trvat příliš dlouho, 10, 15, maximálně 20 minut. Dvaceti minutová lázeň je již značně náročná. Po koupeli by měla následovat studená sprcha, která vyvolává silnější podráždění pokožky a mobilizuje obranné mechanismy těla.
Po koupeli doporučujeme též natřít bolestivá místa některým z regeneračních krémů Pentagramu. Artrin je vhodný při kloubních pot í žích, Droserin můžete použít na oblast krční páteře až po lopatky, Protektin na kůži se sklonem k tvorbě vyrážek, Ruticelit při cévních a také při kloubních potížích. Cytovital je účinný při celulitidě a pro zpomalení stárnutí pokožky. Jestliže máte pocit, že je krém příliš silný, můžete jej zředit vodou.
Kdy a při čem využít blahodárných účinků koupele:
Huminové látky podporují celkově regeneraci těla. Při špatné pohyblivosti mají koupele s humáty blahodárný vliv na regeneraci kloubů, zejména při revmatu, artrózách, při bolestech v kříži a celé páteři. Tyto účinky jsou v Balneolu umocněny vybranými éterickými oleji, které pomáhají k většímu prokrvení pokožky a kloubů. Prokrvená místa jsou lépe zásobena živinami a kyslíkem, a tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání.
Koupel uvolňuje křeče svalů a šlach, má příznivé účinky při otocích dolních končetin a uvolňuje lymfatický systém. Humáty mají silný regenerační vliv na zánětlivou pokožku a příznivě působí i při kožních chorobách jako jsou různé druhy oparů, ekzémů alupénka. Přispívají k okysličení buněk a působí jako antioxidant. Vychytávají tzv. volné radikály, které poškozují buňky a urychlují jejich stárnutí.
Odborné výzkumy naznačují, že humáty mohou zpoma lovat růst nádorů a působí též protivirově, zejména na herpes viry, jež jsou v lidské populaci hojně rozšířeny.
Balneoterapie s koupelí obsahující humáty působí preventivně proti tvorbě srůstů a pozitivně ovlivňuje vstřebávání krevních podlitina hematomů. Tújový a kafrový éterický olej působí příznivě mimo jiné též při astmatu.
Dávkování Balneolu:
Koupel Balneol je silně koncentrovaná, proto stačí pouze 1/2 uzávěru, tj. cca 5 ml na běžnou vanu.
Uzávěr po odměření vypláchněte proudem vody.
Regenerační koupele opakujeme 1–3x týdně nebo dle potřeby.
Máte-li závažné zdravotní potíže, např. cévní nebo jiné, u nichž by koupele vyvolávaly zvýšenou zátěž organismu, obraťte se na lékaře s dotazem, zda vám doporučuje balneoterapeutické procedury.